Pavasaris gali atnešti ne tik džiaugsmą, saulės šviesą ir malonų orą. Tiems, kurie kenčia nuo pavasarinės alergijos, šio metų laiko atėjimas siejasi su tokiais įkyriais simptomais kaip bėganti nosis, ašarojančios akys, čiaudulys ir perštinti gerklė.

Dažniausia pavasarinės alergijos priežastis – žiedadulkės, kurių koncentracija ore pavasarį būna itin didelė. Jos patenka ant odos ir į kvėpavimo takus, sukeldamos tokius nemalonius pojūčius kaip nosies ir gomurio niežėjimas, akių sausumas, vokų ar nosies gleivinės patinimas, uoslės sutrikimai, kai kuriais atvejais pasireiškia ir odos paraudimai, niežėjimas. Sezoninės alergijos simptomai gali varginti tol, kol ore tvyro alergenai – kartais netgi iki vėlyvo rudens. Kai kurie žmonės susigyvena su šiuo kasmet kamuojančiu negalavimu, tačiau tiesa ta, kad  negydoma pavasarinė alergija gali paskatinti kitų alergijų atsiradimą ar sinusito, konjunktyvito, bronchinės astmos išsivystymą.

Jeigu Jūs susiduriate su pavasarine alergija, tai nereiškia, kad pavasarį turite praleisti uždarose patalpose. Apsisaugoti ir išvengti nemalonių simptomų galima paisant šių paprastų taisyklių:

  • Alergijai ruoškitės iš anksto. Dar prieš prasidedant augalų žydėjimo laikotarpiui, derėtų pradėti vartoti gydytojo paskirtus vaistus. Tai padės organizmui iš anksto apsisaugoti ir pasiruošti susidūrimui su alergenais.
  • Stebėkite paros laiką ir orą. Didžiausia žiedadulkių koncentracija ore tvyro rytais, tad šiuo paros metu pasistenkite imtis atitinkamų atsargos priemonių – uždarykite langus, nedžiaustykite lauke skalbinių. Jeigu nepučia vėjas, arba ore tvyro drėgmė – tai ženklas, kad žiedadulkių bus mažai, tad galite drąsiai būti lauke.
  • Neparsineškite žiedadulkių namo. Žiedadulkės lengvai prikimba prie odos, plaukų ir rūbų, tad jeigu laisvalaikį leidote ne uždaroje patalpoje, grįžę visuomet iš karto nusiaukite batus, persirenkite ir nusiplaukite rankas. Dar geriau – nusiprauskite po dušu. Alergijas palengvina ir įvairių higienos priemonių, pritaikytų į alergijas linkusiems žmonėms naudojimas.
  • Apsilankykite pas gydytoją. Jei numanote, kad Jus kamuoja pavasarinė alergija, apsilankykite pas specialistą, kad jis patvirtintų arba paneigtų šią diagnozę. Net jeigu ir esate įsitikinę, kad esate alergiški žiedadulkėms, kai kurie simptomai gali reikšti alergiją visai kitiems dalykams, pavyzdžiui, gyvūnų plaukams.