Tinkama dantų priežiūra padeda išsaugoti sveikus ir gražius dantis. Kiekvienas žino, jog dantis valytis būtina ryte ir vakare, naudojant dantų pastą, dantų siūlą bei skaliklį. Tačiau ar žinote, jog kad ir kaip kruopščiai būtų valomi dantys, neįmanoma pašalinti visų burnos ertmėje esančių bakterijų bei dantų akmenų? Užtikrinti idealią burnos ertmės būklę padeda profesionali burnos higiena.

Specialus pasiūlymas

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena užtikrina, kad dantys būtų gražūs ir sveiki. Procedūra turi būti atliekama ne tik suaugusiems, bet ir vaikams 1-2 kartus per metus. Ji yra neskausminga ir trunka ape 30-60 minučių. Visų pirma, burnos higienos metu specialistas intraoraliniu skeneriu įvertina burnos ertmės būklę. Tuomet specialiais instrumentais atlieka apnašų ir akmenų valymą, nupoliruoja dantų paviršių bei papasakoja apie efektyvią burnos higieną namuose, rekomenduodamas pacientui tinkamas priemones. Reguliariai atliekama profesionali burnos higiena ne tik apsaugo dantis nuo ligų, bet ir suteikia gaivų burnos kvapą.

 

Pasekmės, neatliekant profesionalios burnos higienos:

  • Dantų netekimas. Nepašalinus visų minkštųjų ir kietųjų apnašų, kyla pavojus rimtoms gleivinės ir periodonto ligoms, kurios ilgainiui gali lemti dantų praradimą.
  • Dėmės ant dantų. Nešiojantiems breketus ir neatliekant higienos, ant dantų paviršiaus gali likti pilkšvos dėmės.
  • Dantų akmenys. Dantų apnašos ilgainiui sukietėja ir susiformuoja dantų akmenys, kuriuose kaupiasi bakterijos.
  • Pakitusi dantų spalva. Dėl susidariusių akmenų gali pakisti dantų spalva.
  • Dantų ligos. Neatliekama profesionali burnos higiena gali sukelti karieso, burnos gleivinės ir periodonto ligas.
  • Blogas burnos kvapas. Tarpdančiuose, ėduonies pažeistose vietose ar periodontologinėse kišenėse kaupiasi bakterijos, sukeliančios nemalonų burnos kvapą.
  • Dantenų uždegimas. Dėl nepakankamos higienos susidarę dantų akmenys kaupiasi po dantenomis ir atstumia jas nuo šaknies paviršiaus, taip pat sukelia dantenų skausmą ir kraujavimą.
  • Kaulinio audinio tirpimas. Kaulinio audinio tirpimą lemia periodonto ligos, kurios gali atsirasti dėl nepakankamos burnos higienos.