Sergančiųjų reumatinėmis (reumatoidinis artritas, osteoartritas, reaktyvusis artritas ir t.t) ligomis siekia net 350 milionų visame pasaulyje. Lietuvoje apie penktadalis gyventojų kenčia nuo šių klastingų ir neįgalumą sukeliančių ligų. Dažnas pajutęs nugaros ir sąnarių skausmus nesikreipia į gydytojus, o neretai tiesiog numoja ranka ir ignoruoja problemą, kol jau per vėlu. Nors sąnarių skausmas yra dažnas senjorų palydovas, lėtiniai skausmai gali staigiai smogti ir jaunam, iš žvilgsio visiškai sveikam, jaunam žmogui. Tai reumatoidinis artritas arba ankilozinis spondilitas, kitaip vadinama Bechterevo liga.

Šios sąnarių ligos priskiriamos autoimuninėms ligoms, kitaip tariant, organizmas kovoja prieš save patį, naikindamas savo ląsteles. Sklandžiai veikianti imuninė sistema saugo mūsų organizmą nuo keiksmingų svetimkūnių, pavyzdžiui, virusų ir bakterių.
Sutrikusi imuninė sistema lėtai, bet destruktyviai veikia visą organizmą, pažeisdama širdį, raumenis ir sąnarius.

Reumatoidinis artritas (RA) – viena iš dažniausių neįgalumą sukeliančių reumatinių ligų. Pirmieji ligos simptomai pasireiškia rankų pirštų, plaštakos skausmais ir tinimais. Liga pažeidžia smulkius sąnarius, dažniausia pirštų. Laikui bėgant skausmas vis stiprėja, skauda kitus sąnarius. Ligą parodo pažeisto sąnario rentgenograma, kompiuterinės tomografijos nuotrauka ir reumatoidinio faktoriaus kiekybinis kraujo tyrimas. Progresuojant ligai pažeisti sąnariai deformuojasi, sergantis žmogus tampa nemobilus, kenčia gyvenimo kokybė – pacientas dažnai atsidūria neįgaliojo vėžimėlyje, tampa priklausomas nuo kitų žmonių.

Deja, nuo šios ligos neįmanoma visiškai pasveikti, bet neretai pasitaiko atoslūgio laikotarpiai. Įdomu ir tai, kad šia liga moteryts serga 2-3 kartus dažniau už vyrus. Šios ligos gydymas yra kompleksinis, skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, kaip ibuprofenas, steroidiniais hormonais, neretai skiriama biologinė terapija.

Ankilozinis spondilitas, arba Bechterevo liga, yra ne ką mažiau klastingesnė. Liga atsiranda jauname amžiuje – apie 15-30 metus, bet ja susirgti gali ir vaikai. Vyrai serga 2-3 kartus dažniau nei moterys, joms liga progresuoja lėčiau. Liga pažeidžia stuburą ir dubens sąnarius. Sergantieji pajunta nugaros apačios skausmą ir sąstingį. Apatinė juosmens dalis, ypač rytais, gali būti sustingusi 3 ir daugiau valandų.

Dėl šios ligos individualių simptomų (akių uždegimas, kitų sąnarių skausmas, lėtinis nuovargis) ligą diagnozuoti dažnai užtrunka apie 6 metus. Gydytojai skausmus painioja su taip vadinamu “radikulitu” arba osteochondroze. Sąnarių
uždegimą parodo rentgeno arba kompiuterinės tomografijos nuotrauka. Ligą
nustatyti padeda ir HLAB27 antigeno tyrimas. Kaip ir reumatoidinis artritas, ši
liga taip pat yra nepagydoma. Simptomai yra malšinami nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, biologine terapija.

Tas klastingas ir neįgalumą sukeliančias ligas vienija ne tik destruktyvumas, bet ir gydymo būdai. “Euromed” klinikos fizioterapeutė Ingrida Genovaitė Jankauskienė pažymi, kad sergant šiomis ligomis svarbus ne tik judėjimas, sustabdantis sąnario
pažeidimus, bet tinkama terapija:

– “Sąnarių sąstingis yra be galo klastingas – sergantis dėl skausmo bijo judėti, o kaip tik judėjimas numalšina skausmą. Savo pacientams rekomenduoju ne tik nepamiršti judėti, bet ir siūlau fizioterapijos metodus, leidžiančius greičiau sumažinti uždegimą, ūminį bei lėtinį skausmą, sustiprinti nusilpusius arba atpalaiduoti spazmuotus raumenis, pagerinti sąnarių veiklą. Fizioterapija (gr. physis – gamta, therapiea – gydymas) – tai ligų ir traumų gydymas natūraliais ir pritaikytais fizikiniais veiksniais. Reumatoidinį artritą ir ankilozinį
spondilitą gydo magneto terapija, purvo aplikacijos ant pažeistų sąnarių.

Fizioterapija – natūralus gydymo būdas, bet ne visada gali būti taikytinas pacientui. Terapijų negalima taikyti, jeigu pacientas stipriai karščiuoja, turi piktybinių navikų, turi užleistą aterosklerozės formą, gydomose vietose ant odos atsirado žaizdos, išsiplėtusios venos ar atrofiniai pažeidimai, gydomajame plote yra implantuoti protezai su metalinėmis dalimis.”

***

“Euromed” rūpinasi Jūsų sveikata ir grožiu! Klinikoje jau atliekamos fizioterapijos procedūros: galvanizacija, ultragarso terapija, stimuliuojančios srovės, gydymojo purvo aplikacijos. Po procedūrų išeisite it skrendamas debesyse – Jūsų komfortu pasirūpins profesionalūs kineziterapeutai ir fizioterapeutai. Grožis ir sveikata neprivalo ištuštinti kišenes.

Paslaugos pavadinimas Kaina klinikos pacientams Įprasta kaina
Ultragarso terapija su medikamentais 15 min. 5,00 7,00
Impulsinės srovės 15min 5,00 7,00
Funkcinė raumenų elektrostimuliacija 15 min. 5,00 7,00
Magnetoterapija 10 min. 3,00 5,00
Magnetoterapija 15 min. 5,00 7,00
Magnetoterapija 20 min. 6,00 8,00
Magnetoterapija 25 min. 7,00 9,00
Magnetoterapija 30 min. 8,00 10,00
Magnetoterapija 40 min. 10,00 12,00
Magnetoterapija 45 min. 12,00 14,00
Magnetoterapija 50 min. 13,00 15,00
Magnetoterapija 60 min. 15,00 17,00
Vaistinių medžiagų inhaliacija 15 min. 4,00 6,00
Kompresinė terapija: Viršutinės galūnės (pneumo) masažas 20 min. 10,00 12,00
Kompresinė terapija: 2 kojom (pneumo) masažas 20 min. 12,00 14,00
Kompresinė terapija: 2 kojom (pneumo) masažas 40 min. 15,00 17,00
Purvo terapija 2 sąnariai 30 min. 8,00 10,00