Subalansuota, reguliari mityba yra vieni iš svarbiausių veiksnių, turinčių įtakos harmoningam vaiko augimui, fiziniam ir protiniam brendimui, sugebėjimui mokytis, darbingumui. Netinkamai maitinantis sutrinka augimas, kaulų vystymasis, mažėja atsparumas ligoms. Labai svarbu, kad vaikai gautų sveiką ir visavertį maistą.

Dažniausiai vaikai persistengia su nesveiku maistu, angliavandeniais, nuo ko ne tik auga svoris, tačiau ir sutrinka skrandžio ir žarnyno veikla: padidėja rūgštingumas, vargina skrandžio skausmai, užkietėja viduriai. Dėl nesubalansuotos mitybos moksleiviams dažniausiai trūksta įvairių maisto medžiagų. Dėl jodo trūkumo gali sutrikti skydliaukės funkcija, mažėti darbingumas, gebėjimas susikaupti. Esant fluoro trūkumui, genda dantys. Dažnai valgant saldumynus skatinama ėduonies veikla. Trūkstant geležies, susergama mažakraujyste, kuriai būdingas silpnumas, mažas fizinis aktyvumas, atsparumas infekcijai.

Į vaikų mitybos racioną reikia įtraukti kuo daugiau vaisių ir daržovių. Jei Jūsų vaikas skundžiasi apetito stoka – tai dažnas vitaminų trūkumo arba ligos požymis. Vaikams ypač reikalingas vitaminas C, geležis. Jei trūksta geležies, vaikas ima jausti mieguistumą, silpnumą, nuovargį, jiems pablykšta veidas. Nesprendžiant šios problemos, vaikas gali tapti dirglus, jautrus ir emociškai nestabilus.

Jei pastebėjote, kad vaikas yra dirglus, neturi energijos jau ilgą laiką, būtinai kreipkitės į šeimos gydytoją!

Primename, kad Euromed klinikoje yra vaikų gydytojai, kurie vaikus prižiūri nuo gimimo iki pilnametystės. Gydytojas žino visą ligos istoriją, todėl negalavimai diagnozuojami greičiau ir lengviau.

Sabina Karosienė Laima Dmukauskienė