Žmonės, praradę dalį ar visus dantis, neretai atsiduria situacijoje, kai sunku pasirinkti, ką daryti toliau. Vienas iš ilgą laiką buvusių populiarių būdų prarastiems dantims atkurti – išimami protezai – jau netenkina, nes sukelia aibę problemų. Dažniausiai pasitaikančios bėdos – diskomforto jausmas, nes nuolat norisi išsiimti, gleivinės pažeidimai, žandikaulio atrofija. Šiuolaikinės odontologijos srities technologijos leidžia išspręsti minėtas problemas. Inovatyvi, pasauliniu mastu taikoma implantavimo metodika „visi ant keturių“ („Pro Arch“ metodas) leidžia per vieną dieną atkurti visus prarastus vieno – apatinio arba viršutinio – žandikaulio dantis tik ant keturių implantų.

Šiuo metu pasaulyje implantus gamina daugiau nei 300 kompanijų. „Šveicariški „Straumann“ implantai, kuriuos naudojame savo veikloje, išsiskiria ne tik atliktų mokslinių ir klinikinių tyrimų gausa, bet ir unikaliomis pritaikymo galimybėmis. Šiandien drąsiai galime sakyti, kad protezų era baigėsi, nes juos keičia dantų implantacija – laiko patikrintas prarastų dantų atkūrimo metodas, leidžiantis tai padaryti nepažeidžiant kitų, šalia esančių dantų“, – sako klinikos „Euromed“ protezuotoja Kristina Bužinskaja.

Kaip viskas vyksta? Danties implantas – šaknies formos titaninis varžtelis, įsriegiamas į žandikaulio kaulo vietą, kurioje nėra danties. Jis per tam tikrą laiką suauga su žandikaulio kaulu ir tampa atrama vainikėliui arba kitos rūšies protezui. „Kai pacientas atvyksta atlikti procedūros, sterilioje aplinkoje, atlikus vietinę nejautrą, į žandikaulio kaulą įsriegiami reikiami implantai. Prie implanto yra tvirtinamas protezas, sužiūrimas sąkandis ir pacientas su nauja šypsena ir galimybe visavertiškai kramtyti, keliauja namo. Po maždaug dešimties dienų reikia atvykti į apžiūrą“, – aiškina protezuotoja K. Bužinskaja.

Tokiu atveju išvengiama brangių kaulo priauginimo procedūrų, o vieno implanto įsriegimas trunka tik apie 15 – 20 minučių.

Viso gyvenimo investicija

Pagal pasaulinius tyrimus, atliktus keliuose kontinentuose, 99 proc. atvejų, kai žmonėms dantys buvo atkurti ant keturių implantų, buvo sėkmingi. Įprastai ši implantavimo metodika tinka visiems, išskyrus asmenims, turintiems sunkių širdies ir kraujagyslių sistemos, kepenų, onkologinių ligų, sergantiems nekontroliuojamu cukriniu diabetu.

Jei prieš procedūrą pastebima žandikaulių kaulinio audinio trūkumų, tuomet pasiūlomas individualus gydymo būdas – pirmiausiai reikia paruošti kaulinio audinio pagrindą.

 „Straumann“ kompanija įsipareigoja suteikti nemokamą implantų keitimą arba jų taisymo paslaugą, jei problema atsirado ne dėl paciento kaltės. Žinoma, asmuo, kuriam buvo atlikta implantacija, yra atsakingas už tai, kaip tarnaus implantai. „Labai svarbu tinkama dantų higiena. Būtina atsakingai valyti naujuosius dantis, naudoti tarpdančių siūlus ir šepetėlius, bent kartą per pusmetį pasidaryti profesionalią burnos higieną“, – pataria „Euromed“ burnos chirurgė Narine Sarukhanyan.

„Nė dienos be dantų“ – toks inovatyvios implantavimo metodikos „visi ant keturių“ („Pro Arch“) moto labiausiai įkvepia praradusius viltį normaliai kramtyti ir valgyti. Šveicariški implantai leidžia ne tik susigrąžinti džiaugsmą vėl mėgautis maistu, bet ir išvaduoja iš emocinio ir psichologinio diskomforto, juk graži šypsena – vienas iš būdų nejausti įtampos ir keistų žvilgsnių iš aplinkos.

Registruotis

My project

AntigentyrimasAntikntestasPGRtyrimas3
AntigentyrimasAntikntestasPGRtyrimas3
AntigentyrimasAntikntestasPGRtyrimas3
AntigentyrimasAntikntestasPGRtyrimas3
AntigentyrimasAntikntestasPGRtyrimas3
AntigentyrimasAntikntestasPGRtyrimas3
previous arrow
next arrow