Dantų gydymas

Ėduonis – tai danties pažeidimas, galintis paveikti tiek išorinį jo sluoksnį (emalį), tiek vidinį (dentiną). Jis pradeda formuotis, kai dantys nėra tinkamai išvalomi nuo maisto likučių. Didžiausią žalą sukelia angliavandeniai (cukrus), kurių gausu duonoje, kruopose, piene, vaisiuose, pyraguose ar saldainiuose. Burnoje esančios bakterijos šį cukrų paverčia rūgštimis, kurios apgaubia dantis ir pamažu tirpdo emalį. Jeigu dantys nėra gerai išvalomi, formuojasi ėduonis, o tuomet jau yra reikalingas dantų gydymas. 

KOKIE YRA ĖDUONIES SIMPTOMAI? 

Kai ėduonis tik pradeda formuotis, žmogus gali nejausti jokių simptomų. Dėl to jį nustatyti padeda profilaktinės dantų patikros. Jeigu ėduonis ilgai nėra gydomas, jis plečiasi ir tuomet gali atsirasti tokie simptomai kaip:

  • dantų jautrumas;
  • skausmas valgant saldų, rūgštų ir šaltą maistą;
  • juodos, baltos ar rudos dėmelės dantų paviršiuje.

KAIP ATLIEKAMAS DANTŲ GYDYMAS? 

Dantų ėduonis gydomas pasitelkiant naujos kartos sertifikuotas medžiagas. Pirmiausiai naudojant grąžtą ir kitus instrumentus yra pašalinami pažeisti danties audiniai. Tuomet ertmė yra kruopščiai išvaloma ir užpildoma keliais plombinių medžiagų sluoksniais. Plombavimo tikslas yra ne tik užpildyti pažeistą vietą, bet ir atkurti estetinę danties išvaizdą, jo formą ir funkciją. Taigi, medžiagos parenkamos atsižvelgiant į pažeidimo mastą, danties vietą burnoje, formą, spalvą. Be to, jeigu pacientas pageidauja, dantų gydymas visuomet gali būti atliekamas su nuskausminimu. 

KOKIOS GALI KILTI KOMPLIKACIJOS, JEI DANTŲ GYDYMAS NEATLIEKAMAS LAIKU?

Dažnam pacientui ėduonis atrodo menka problema, tačiau vertėtų į ją pažiūrėti rimčiau. Negydomas ėduonis gali sukelti didelį skausmą, bakterinę infekciją, kuri plinta į gilesnius danties audinius ir lemia reikšmingą danties pažeidimą ar net jo netekimą. 

KAIP DAŽNAI REIKĖTŲ APSILANKYTI PAS DANTŲ GYDYTOJĄ? 

Kiekvieno profilaktinio patikrinimo metu gydytojas kruopščiai apžiūri paciento dantis. Tai padeda laiku pastebėti besiformuojantį ėduonį ar kitas dantų, dantenų, burnos ligas bei imtis reikiamų priemonių.

Pas gydytoją odontologą pravartu apsilankyti kartą per pusmetį, kad dantų ir burnos problemos būtų pastebėtos dar nedidelės ir uždelstas dantų gydymas netaptu varginančiu, ilgu ir brangiu procesu.

Telefonas registracijai: +370 52 311 056 

Registruotis vizitui

Nuo šiol galite pasirinkti vizito datą ir per valandą su Jumis susisieksime dėl registracijos laiko patvirtinimo!

Jei turite klausimų dėl registracijos, paskambinkite mums +370 521 51333

Turite mums klausimų?

Susisiekite nuotrauka