TLK Kompensacija

Teritorinių Ligonių Kasų (TLK) Kompensacija už dantų protezavimą 

PROTEZAVIMAS BE PRIEMOKŲ | NEMOKAMA KONSULTACIJA

Dantų protezavimas – tai procedūra, kuria siekiama atkurti paciento prarastus dantis ir atstatyti pilną jų kramtymo funkciją. Lietuvoje šiuo metu galioja reglamentuota dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo tvarka, kuri yra finansuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.

Daugiau informacijos skaitykite žemiau.

Kokios yra TLK kompensavimo sumos?

Kompensacijos išlaidos gali būti skirstomos į dvi kategorijas:

 • įprastą kompensaciją iki 670,39 eurų
 • ir padidintą kompensaciją iki 2 062,70 eurų.

  Sprendimą dėl kompensacijos dydžio priima gydytojas arba gydytojų konsiliumas.
Kas gali gauti kompensaciją?

Kompensacija skiriama šiems privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiesiems:

 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims;
 • vaikams iki 18 metų;
 • asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.
Kokios yra išlaidų kompensavimo ribos?

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

     1. pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims:

 • kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670,39 Eur;
 • kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 670,39 Eur;
 • kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio – iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas);

      2. vaikams:

 • kurių kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartinius apsauginius metalinius vainikėlius – iki 342,13 Eur;
 • kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus – iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas);

      3. asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos:

 • po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670,39 Eur;
 • atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija – iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas).

Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.

Veiksmai norint atlikti dantų protezavimą EUROMED klinikoje su TLK finansavimu
 1. Kreipkitės į gydytoją: Pirmiausia apsilankykite pas savo šeimos gydytoją arba pirminės sveikatos priežiūros įstaigos odontologą, kad jis įvertintų jūsų dantų būklę ir užregistruotų į TLK elektroninę sistemą. Jums bus išduotas „Pranešimas“, patvirtinantis TLK lėšų paskyrimą protezavimui. 

 2. Registracija konsultacijai: Atvykite į mūsų kliniką konsultacijai. Registruojantis būtinai informuokite specialistus apie jums paskirtas TLK lėšas.

 3. Gydymo plano sudarymas: Pirmosios konsultacijos metu bus sudarytas gydymo planas. Jei nuspręsite, kad jis tinkamas, mūsų specialistai pažymės TLK elektroninėje sistemoje, jog pasirinkote EUROMED kliniką.

 4. Protezavimo paslaugos: Vėlesnių apsilankymų metu jums bus suteiktos gydymo plane numatytos protezavimo paslaugos.

 5. Gydymo užbaigimas: Užbaigus protezavimo procesą, TLK sistemoje bus pažymėta informacija apie jūsų gydymo pabaigą. Jei prireiks, praėjus ne mažiau kaip 3 metams nuo gydymo pabaigos, pagal galiojančią tvarką galėsite iš naujo kreiptis dėl dantų protezavimo finansavimo.

Kur rasti daugiau informacijos?

Daugiau informacijos galite rasti ČIA  arba skambinkite į EUROMED klinikos registratūrą ir gaukite atsakymus į visus Jums rūpimus klausimus.

Registruotis vizitui

Nuo šiol galite pasirinkti vizito datą ir per valandą su Jumis susisieksime dėl registracijos laiko patvirtinimo!

Jei turite klausimų dėl registracijos, paskambinkite mums +370 521 51333

Turite mums klausimų?

Susisiekite nuotrauka