Dantų protezavimas

Danties emalis – tvirčiausia mūsų organizmo dalis, tačiau  nėra neįveikiamas.  Smarkiai pažeistus ėduonies (karieso), nudilusius ar kitaip praradusius savo natūralią formą dantis galima sėkmingai atstatyti juos protezuojant.  

KAS TAI YRA? 

Dantų protezavimas – vienas iš efektyviausių būdų atkurti prarastus dantis. ,,Euromed” klinika siūlo platų spektrą protezavimo būdų. Gydytojas odontologas konsultacijos metu parinks Jums tinkamiausią ir patogiausią būdą, jog vėl galėtumėte džiaugtis pilnavertišku gyvenimu.

Problemos, atsirandančios netekus vieno ar kelių dantų:

 • Pakitęs estetinis vaizdas. Praradus vieną ar kelis dantis, pasikeičia estetinis vaizdas, žmogus nesijaučia komfortabiliai, atsiranda nepasitikėjimas savimi, žmonės dažnai pradeda vengti šypsotis. Bėgant laikui, nyksta kaulas, todėl gali kisti netgi veido ir žandikaulio forma.
 • Sutrinka kalbėsena. Netekus dantų, pasikeičia kalbėjimas, gali atsirasti šveplavimas, taip pat pablogėti garsų tarimas (ypač netekus priekinių dantų).
 • Pablogėja kramtymo funkcija. Netekus vieno ar kelių dantų, tampa sunkiau kramtyti ir valgyti. Todėl labai dažnai gali atsirasti ir virškinimo problemų dėl netinkamai ir ne iki galo sukramtyto maisto.

Klinikoje naudojami protezai yra gaminami naudojant pačias moderniausias ir ypač tikslias technologijas. Didelis dėmesys skiriamas ne tik burnos ertmės funkcijos atstatymui, bet ir estetinei jos išvaizdai. Geros įrangos ir kokybiškų medžiagų progresas ir prieinamumas dantų protezavimo srityje padeda mums pasiekti puikių rezultatų ne tik atstatant funkciją, bet ir maksimalią estetiką.

PROCEDŪROS EIGA

Dantų protezavimas visiškai skausmo ir diskomforto nesukelianti procedūra, o dažnais atvejais tam pakanka vos keleto vizitų pas odontologą. 

Protezavimo eiga: 

 • Nuodugnus ištyrimas, 3D tyrimai, konsultacija ir tikslus gydymo plano sudarymas.
 • Paprastai imami skaitmeniniai 3D atspaudai, nesukeliantys jokio diskomforto ir užtikrinantys maksimalų duomenų perdavimo tikslumą, prieš tai danties paviršių specialiai paruošiant. Po procedūros pacientas namo išleidžiamas su laikina restauracija.
 • Gavę duomenis laboratorijos technologai nedelsdami ima kurti individualias paciento dantų restauracijas. Standartiškai gamybos procesas trunka 5 - 7 d. d.
 • Gauti protezai gydytojo kabinete atidžiai įvertinami ir dažniausiais atvejais – pacientas namo išleidžiamas su nauja šypsena.

Kreipdamiesi dėl dantų protezavimo paslaugos, galite kreiptis dėl mokėjimo dalimis be pabrangimo. Atsiskaitymas galimas šiais būdais:

 • Grynaisiais,
 • Kortele,
 • Atsiskaitymas sveikatos draudimu*
 • Gydymas išsimokėtinai sudarius sutartį su klinika**
 • Atsiskaitymas Teritorinių ligonių kasų (TLK) kaštais.

* „Compensa Vienna Insurance Group“, „BTA Vienna Insurance Group“, „General Financing“.

** Suderinus su klinikos administracija. 

Norėdami užsiregistruoti, kreipkites telefonu: +370 52 311 056

Odontologija

Viktoras Rusalovas

Gyd. Odontologas - ortopedas

Protezavimas TLK lėšomis

Nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto tvarka. Pagal šią tvarką teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:

 1. Asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius,
 2. Asmenys, kurie yra pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais,
 3. Vaikai,
 4. Asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Išvardintiems asmenims, protezavimo paslaugos yra teikiamos tik tuomet, kai burna yra sanuota (sveika) ir paruošta dantų protezavimui.

Iš PSDF biudžeto skiriama suma protezavimui yra nustatoma kiekvienu, konkrečiu atveju (nustato konsiliumas), bet ne daugiau kaip 1424,99 Eur. Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.

Siekiant gauti nemokamas protezavimo paslaugas reikai:

 1. Kreiptis į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – PAASPĮ), prie kurios esate prisirašęs, gydytoją odontologą arba į kitos asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau ─ ASPĮ), turinčios licenciją teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas ir sudariusios sutartį su teritorine ligonių kasa (toliau ─ TLK) dėl odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų teikimo ir apmokėjimo (toliau ─ sutartis), gydytoją odontologą.
 2. Gauti išvadą medicininių dokumentų išraše (forma 027/a), patvirtinančią, kad turite teisę į nemokamas protezavimo paslaugas.
 3. Pateikti prašymą sveikatos priežiūros įstaigai prie kurios esate prisirašęs įrašyti Jus į asmenų, laukiančių dantų protezavimo, sąrašą. Su prašymu reikia pateikti:
 • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
 • dokumentą, įrodantį teisę gauti dantų protezavimo paslaugas;
 • pensininkai, nedarbingi ar iš dalies darbingi asmenys ir vaikai ─ gydytojo odontologo arba gydytojų odontologų konsiliumo (kai yra nustatytas sudėtingesnio gydymo technologijos būtinumas) išvadą dėl dantų protezavimo reikiamumo (forma 027/a);
 • asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, ─ gydytojo odontologo arba gydytojų odontologų ir atitinkamos srities gydytojų specialistų konsiliumo išvadą dėl dantų protezavimo reikiamumo (forma 027/a);
 • jei prašymą pateikia asmens atstovas, ─ asmens atstovavimą patvirtinantį dokumentą.
 1. Gavus sprendimą kad esate įtrauktas į laukiančiųjų sąrašą, jau galite kreiptis į odontologą ir atlikti protezavimo darbus savo sąskaita, o gavus patvirtinimą, jog atėjo Jūsų eilė protezuotis susigrąžinsite PSDF numatytą sumą. BŪTINA turėti apmokėjimą patvirtinančius dokumentus.
 2. Kai ateina Jūsų eilė pagal Sąrašą protezuoti dantis, TLK Jums išsiunčia pažymą apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas. Tokiu atveju protezavimo paslaugas gaunate nemokamai.

Registruotis vizitui

Nuo šiol galite pasirinkti vizito datą ir per valandą su Jumis susisieksime dėl registracijos laiko patvirtinimo!

Jei turite klausimų dėl registracijos, paskambinkite mums +370 521 51333

Turite mums klausimų?

Susisiekite nuotrauka