Endodontinis gydymas

Kurį laiką besitęsęs danties didesnis jautrumas peraugo į skausmą? Greičiausiai jums reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas, dar vadinamas endodontiniu gydymu.  

Endodontinis gydymas – vienas iš terapinio odontologinio gydymo metodų. Šio gydymo metu yra taikomas dantų šaknų kanalų gydymas, siekiant „išvalyti“ danties kanalus, pašalinant mikroorganizmus ir tokiu būdu apsaugoti dantis nuo infekcijų grėsmės.

KADA ATLIEKAMAS DANTŲ ŠAKNŲ KANALŲ GYDYMAS?

Endodontinis šaknų kanalų gydymas yra taikomas tuomet, kai mikroorganizmai sukelia infekciją, kuri užkrečia danties nervą tokiu būdų sukeldama šaknies kanalo pulpos uždegimą. Šaknų kanalų gydymą būtina atlikti norint užkirsti kelią uždegimams bei siekiant išsaugoti nuosavus dantis.

PASIRUOŠIMAS DANTŲ KANALŲ GYDYMUI

Pirmiausia, pacientui "Euromed" klinikoje yra atliekama rentgeno ar dentalinė, 1-3 dantų nuotrauka. Išsamus rentgeno nuotraukų ištyrimas ir analizė – tai pirmas endodontinio gydymo etapas ir pasiruošimas tolimesniam gydymui.

PROCEDŪROS  EIGA

Endodontinis šaknų kanalų gydymas itin kruopštus ir reikalaujantis didelio atidumo. Dažniausiai gydymas atliekamas per kelis vizitus. Visų pirma, dantis, kuriam taikomas endodontinis gydymas yra nuskausminamas bei išskiriamas nuo likusios burnos ertmės. Toliau procedūra vyksta keliais etapais:

  • Šaknų kanalai išvalomi mechaniškai, pašalinami infekuoti audiniai.
  • Tuomet, suformuojami dantų kanalai ir paruošiami plombavimui ar protezavimui.
  • Galiausiai, danties vainikėlis atstatomas jį plombuojant arba protezuojant.

Sėkmingam dantų šaknų kanalų gydymui pasitelkiami šiuolaikiniai gydymo metodai bei moderni įranga. Endodontinis gydymas neįsivaizduojamas be mikroskopo, kuris priartina ir apšviečia gydymo lauką. Tokiu būdu pasiekiamos sunkiai prieinamos danties ertmės, O gydytojas gali įvertinti tikslią uždegimo būklę, pastebėti net mikro pažeidimus. Tikslus ir kokybiškas šaknų kanalų gydymas pašalina skausmą ir pakartotinį uždegimą bei leidžia išsaugoti nuosavą dantį.

Jei gydymui reikia kelių vizitų, tai po pirmojo vizito šaknies kanalas padengiamas gydomąja kalcio pasta ir nėra užplombuojamas, todėl nepatartina juo kąsti ir kramtyti.

PROCEDŪROS PO DANTŲ KANALŲ GYDYMO

Dantų kanalų gydymo trūkmė priklauso individualiai nuo kiekvieno atvejo. Kai kuriems atvejams yra reikalingas pakartotinas endodontinis gydymas, jei infekcija pasikartoja. Dėl šios priežasties yra itin svarbu tinkamai apsaugoti šaknies kanalus ir sumažinti šaknų lūžio galimybę. 

Kreipdamiesi dėl endodontinio gydymo paslaugos, galite kreiptis dėl mokėjimo dalimis be pabrangimo. Atsiskaitymas galimas šiais būdais:

  • Grynaisiais,
  • Kortele,
  • Atsiskaitymas sveikatos draudimu*
  • Gydymas išsimokėtinai sudarius sutartį su klinika**
  • Atsiskaitymas Teritorinių ligonių kasų (TLK) kaštais.

* „Compensa Vienna Insurance Group“, „BTA Vienna Insurance Group“, „General Financing“.

** Suderinus su klinikos administracija. 

Norėdami užsiregistruoti endodontinio gydymo konsultacijai, kreipkites telefonu: +370 52 311 056

Odontologija

Juliana Zacharevič

Gyd. Odontologė

Registruotis vizitui

Nuo šiol galite pasirinkti vizito datą ir per valandą su Jumis susisieksime dėl registracijos laiko patvirtinimo!

Jei turite klausimų dėl registracijos, paskambinkite mums +370 521 51333

Turite mums klausimų?

Susisiekite nuotrauka